reede, 24. august 2012

Pidu Vasalemmas

Eesti Taasiseseisvumise päeva tähistasin sportimisega Vasalemmas, võistluseks XTeami korraldatud 5 tunnine XTseiklus ning tiimikaaslaseks Anneken. Võistkonna nimeks valisin Party&Sport arvestades Annekeni põhilisi harrastusi ja eks oli ju ka pidupäev ning tegime ka sporti.
Jooksuetapp
Osalesid ka Annekeni sõbrad Imbi ja Indrek tiimiga Nobens ning Meelika ja Priit tiimiga CoDrivers. Seega oli meil omavahelist konkurentsi piisavalt ja Anneken üritas veel enne starti võitlusmeeleolu üles kütta ning miskit kaotajatele kohustuseks panna. Kuid keegi vedu ei võtnud ja nii starditi vaid stiimuliga enda jaoks hästi võistelda.
Algas seiklus Rummu karjääri äärest stardiülesandega, milles tuli ära arvata OMi tulemusi. Saime sellega suht kiirelt hakkama ja isegi ilma vigadeta ning suundusime jalgsietapile kolmanda tiimina. Käigupealt panin plaaniks algul läände, siis lõuna poole ja kui jõuab, siis ida poolt karjääri tagasi vahetusalasse. Ja jõudsime küll! Punktid polnud just eriti keerulised leida ja tundus ka, et ega väga palju teevalikuid polnudki. Enamus esiotsa tiime tegi sama ringi: alustati tuhamäest, siis 25, 24, 47, 36, 55, 45, 37 ning seejärel oli valikuks kas tagasitee või lõuna poole suuremaid punkte 52, 51 jahtima.
Olime suht suure pundiga kuni punktini 36 koos, siis jäin seal veidi kokutama ning imetlesin ilusat paksu rästikut. Tundus, et esimesed tiimid panid 36 punktist otse läbi metsa 55 poole, meie tegime siiski tee kaudu ringi ja 55 punkti juures tulid liidrid meile vastu. See mõne minutine vahe sälis kuni jooksuetapi lõpuni.
Jooksuetapi lõunapoolsed punktid jooksime mingi meeste kolmiktiimi taga, tegu oli vist lõplikus järjestuses 2 tiimiga "Team 30+ Baltyre" meeskonnaga. Igatahes oli selge tee ja lihtsad punktid ees ning ma ise tegelesin põhiliselt rattakaardi uurimisega.
Rattaetapp
Anneken kruttis jooksu lõpu poole tempot juurde ja nii möödusime viimaste kilomeetritega ka neist meestest. Tunnustavalt tuleb mainida, et olime rajal 2h ja 14 minutit ning saime 56 punkti. See oli 3 minutit kauem kui tugevad ja tuntud SKM tiimi mehed vennad Eensaared (Euroopa meistrid rogainis!) ja vaid minut kauem kui meie konkurendid Heiti Hallikma ja Elo Saue, punktide arv oli meil kõigil sama. Kuigi SKM ei saanud stardiülesandest punkte ning nad jooksid kusagilt 2 punkti võrra enam.
Anneken ületas end, kuid kahjuks vist keeras ka vindi veidi üle, sest rattaetapp ei kujunenud talle enam nii kergeks. Pigem raskeks. Või isegi väga raskeks. Ja eks ma aitasin ka oma teevalikutega raskusastme tõstmisele kaasa!
Pagana attakaart oli mastaabis 1:50000, mis tegi rattaseljas selle lugemise ikka väga raskeks, kuid seda muret tugevad tiimid vist ei tunne.
Alustasime ilusti korralikus tempos suunaga punkti 24 poole, kiirus veid üle 30 km/h. Kuni punktini pidas Anneken vastu, siis tunnistas, et rohkem ei jõua ja tempo tuli maha võtta.
Järgnes punkt 36 ja siis läksime punkti 35, mis pidi ka lihtne olema, kuid otsisime seda üle 8 minuti. Kuna tegu oli ühise punktiga nii jooksu kui ka rattarajale, siis kasutasin rohkem jooksukaarti, sest seal oli ikka miskit ka näha. Kahjuks ei lugenud kohe legendi ja üritasin olemasolevate lohade järgi punkti ära tabada. Arvestades lohade rohkust ei olnud me vist ainukesed lollikesed! Olin juba loobumas, kui Anneken karjääri lääneservas punkti märkas - täpselt selles kohas nagu oli legendis kirjas. Kirusin kurjasti ja sõitsime edasi punkti 43 ning sealt 46 poole. Enne 46 punkti oli teid rohkem kui kaardil ja see ajas mind segadusse, vahel tundus juba, et olen eksinud, kuid siis jõudsin karjäärini välja sealt saime ka punkti. Jälle kadus väärtuslikke minuteid ca 5-7 kaardi uurimisele ja oma asukoha paikapanemisel.
Järgnesid punktid 54 ja 34, mille leidmiseks tuli ka legendi lugeda ning siis polnud raske punkte leida. Peale 34 läksime 55, siis 22, 37, 32. Vahepeal jõudis Anneken porisel teel kukkuda, enda kena riietuse ära määrida ja riided märjaks teha. Näha oli, et niigi raske olemine läks veel raskemaks, kuid tunnustan ta kanget iseloomu, mitte alla anda! Isegi kui ta sõnadest kostus ükskõiksust sõbranna Imbi võimaliku superhea rattatulemuse suhtes, mis võis ohustada meie jooksus saadud edumaad, ei andnud me alla, vaid liikusime järjekindlat edasi.
Punktist 40 sõitisme alguses mööda, kuigi üritasin seda pagana võsast kraavi teraselt jälgida ikkagi ei märganud punkti kohe. Punktis 51 jäi meil veel lõpuni aega ca 28 minutit: selle ajaga oleks pidanud rahulikult jõudma ka punkti 33 ja 21 (algselt planeerisn ka punkti 41 sisse), kuid siin tegin saatusliku teevaliku, mis pani Annekeni ja ka minu moraalse ning füüsilise ettevalmistuse äärmuslikule testimisele. Nimelt olime jooksuetapil läbinud peale 51 punkti põhja poole suunduva sihi, mis polnud just tegelikult tee, pigem joostud rajake ja oli selge, et seal rattaga sõitmine pole just kõige kiirem. Sellepärast otsustasin sõita 51 punktist otse itta kuni suurema teeni ja sealt juba põhjapoolsetesse punktidesse.
Kui oleks teadnud, mis tee meid seal ootab, siis poleks sinna suundunud: läbisime sealset 500 meetrit rohkem kui 10 minutit! Tegu oli mahalangenud puudega, soo, vesi, kõrge hein! Täiskomplekt toredaks ratas seljas liikumiseks!
Kirusin ja liikusin. Annekeni kirumist ma ei kuulnud, kuid arvan, et ta kirus nii rada kui ka mind! Kuid valikuid enam polnud, tuli edasi rühkida ja seda me ka tegime, tassides oma rattaid üle puude ja soo. Tee peal väljas jäi meil veel aega 11 minutit finishini ja ca 3,5 km sõita. Punkte enam võtta ei jõudnud. Lagendikul segas veel tugev vastutuul, kuid liikusime ikkagi 24-26 km/h. Ja jõudisme õigeaegselt ka kohale. Tulemuseks oli üldarvestuses 7. koht ning segatiimidest 2. koht! Anneken, vaeseke, oli täiesti läbi. Igatahes ülimalt tubli ja sitke sooritus temalt.
Võrreldes Imbi ja Indrekuga jäi meil vahet 11 punkti: sama, mille olime saavutanud jooksuga. Seega polnud meie rattakiirusel suurt häda midagi.
Oleksid: kui oleks suutnud veidikenegi kiiremini liikuda (või vähem vigu teha rattaetapi alguses), siis oleks võinud võtta punktid 41, 33, 21 ning saavutada segatiimidest esikoha.
Veel suurem "oleks": kui oleks aega jätkunud, siis 40 punkti juurest oli õige joosta 44 punkti, edasi tagasi jooksuks ca 1 km, ehk siis 10 minutit ja lisa 4 punkti saada.
Veidi väiksem "oleks": kui peale 51 oleks valinud jooksuetapiga sama raja punktini 33 ja 21, siis oleks saanud 5 lisapunkti ja üldjärjestuses parema koha.
Kuid eks üritab järgmine kord olla parem!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar